A véleményem szerint, nem lehet senkit felelőssé tenni azért, amit nem tud.
Ugyanakkor mindenki felelős azért, hogyha történetesen valamit nem tud, annak nem jár utána.
Ezek szerint a legfontosabb képesség, hogy felismerjük a saját tudásunk hiányosságát.
A tudásunk hiányosságára pedig a konfliktusaink utalnak, mert az állításom szerint, ezekből minél több van, annál kevesebb lényegi tudással rendelkezünk, hiszen mi mást is jelenthetne a bölcsesség maga, mint a konfliktusaink hiányát.
Gyuris Attila
www.SpiritTravelClub.hu
– Távol, mégis a legközelebb hozzád –
A képeken:
Delhi mindig hozza a “papírformát”, vagyis az egész napos bolyongás a belvárosban leejti az állad. Végül tiszteletünket tesszük egy bordélyban is, ahol a kötetlen beszélgetés közben ismerszik meg a hétköznapi Delhi összes furcsasága….bár erről felvételt nem mertem készíteni.
Ezután Agra, ahol a Taj a legmenőbb és valóban, a sztori most sem hagy száraz szemmel.
Majd Varanasi, ahol a tervem szerint pont azzal ismerkedünk meg jobban, amit a leginkább szeretnénk elkerülni és eközben az ismerkedés közben bebizonyosodhat, hogy minél több a képzelgés bármiről is, annál fájdalmasabb érzések uralkodnak, ugyanakkor az ismerkedésen keresztül derülhet ki, hogy maga a tény nem is mindig olyan nagy deal.
Az első képen a kivilágított Vörös Erőd, majd egy fa a kertjéből, aztán a nagyapjával a szorzótáblát tanuló gyerek egy hindu szentélyben, majd két helyi utassal a vonatra várva.
Végül a Gangesz partján egy csoport hindu várja a napfelkeltét, ami az utolsó kép szerint meg is történt.